Zodiak - Robert Graysmith

Słyszeliście kiedyś o seryjnym mordercy, który nadał sobie pseudonim Zodiak? Dokonywał morderstw w latach 60 i 70 XX wieku w okolicach San Francisco w USA. Ja usłyszałam o nim zupełnie przypadkiem, ten morderca jakoś przykuł moją uwagę i postanowiłam dowiedzieć się coś więcej na ten temat. Szukałam i szukałam, aż natrafiłam na książkę o nim. Książka nosi tytuł ,,Zodiak'', przeczytałam ja jednym tchem. Wywołała we mnie ogromne emocje, cieżko mi sobie wyobrazić tego człowieka, zastanawiałam się co go skłaniało do tego co robił. Niewiem do tej pory. Zresztą ten człowiek nigdy nie został złapany i nie odpowiedział za swoje zbrodnie. W sumie mogła bym powiedzieć, ze nie jest to książka, jest to jakby relacja dziennikarska krok po kroku z całego śledztwa. Autorem ksiązki nie jest pisarz tylko dziennikarz. Mimo wszystko gorąco polecam tą pozycję, naprawdę godna uwagi.

Zodiak jak już wspomniałam był seryjnym mordercą, a do tego zwykłym psychopatą, który nie powinien żyć wśród ludzi. Jednak był bardzo sprytny a zarazem nieuchwytny. Mordowanie ludzi było dla niego zwykłym hobby jak dla nas jest gra w piłkę czy gra w tenisa. Sam zodiak przyznał się do 37 zabójstw jednak mówi się, ze było ich ponad 50. Zodiak bawił się z policją, sprawiało mu to ogromną radość czuł, że to on tu rządzi i w sumie tak było. Policja nie mogła go znaleźć i ukarać. Jego spryt był nie doopisania. Jednak ten psychopata nikogo się nie bał i wiedział jaki zrobi nastepny krok, miał wszystko doskonale zaplanowane, słał listy do prasy, stawiał ciągle zagadki, opisywał zbrodnie, które popełnił, rysował symbole, układał szyfry wszystko to było jedną wielką zagadką zresztą jak ona sam. Dowodem tego jest fakt, że do dnia dzisiejszego nie został złapany. Pseudonim jaki przyjął morderca najprawdopodobniej pochodzi od nazwy szwajcarskiej firmy zegarmistrzowskiej "Zodiac". Morderca posługiwał się symbolem przypominającym logo tej firmy. Jeśli postanowisz przeczytać tę pozycję dowiesz się jak wyglądało prowadzone śledztwo, które miało doprowadzić do schwytania psychopaty. Na zachęte zacytuje zdanie, które kiedyś napisał sam Zodiak.
,,Lubię zabijanie ludzi, ponieważ jest bardzo fajne, fajniejsze niż zabijanie zwierząt w lesie, ponieważ człowiek to najniebezpieczniejsze zwierzę jakie można zabić..."