Zdrada - Danielle Steel

,,Zdrada'' fantastyczna, wciągająca, pełna emocji książka. Po, której zadamy sobię pytanie czym jest zaufanie, i czy aby na pewno możemy ufać bezgranicznie bliskim nam osobą. Niestety życie potrafi być okrutne na tyle, że najbliższe nam osoby okazują się zupełnie obcymi ludźmi, których tak naprawdę nigdy nie znaliśmy. Potrafią nas zranić, okraść, upokorzyć i zrobić wielką rysę na sercu oraz na psychice.

Tallie Jones jest znaną reżyserką, ma kochającego męża Hunta, wspaniała córkę Max, z której jest strasznie dumna, bardzo bliską przyjaciółkę Brigitte, która jest asystentką Tallie. Zycie reżyserki jest wręcz usłane różami, wszystko układa się wspaniale. Ale cóż jak to się mówi nic nie trwa wiecznie, i tak również było w przypadku Tallie. Kiedy inwestor zleca firmie Tallie zrobienie audytu wychodzi na jaw, że z firmowego konta zginął łącznie milion dolarów, pieniądze ktoś kradł małymi krokami miesiąc po miesiącu. Kto mógł zrobić coś takiego? Pierwsze podejrzenia padają na asystentkę, a jednocześnie przyjaciółkę Tallie. Cóż wydaje się to logiczne, ponieważ ona miała dostęp do firmowych pieniędzy. Jednak Brigitte próbując wyjść z całej tej sytuacji obronną ręką zrzuca winę na Hunta. Jakby tego było mało Brigitte podkręca atmosferę i dodaje, że mąż zdradza Tallie, i to nie od miesiąca czy dwóch tylko od roku. Życie znanej reżyserki rozsypuje się jak domek z kart. Niewie komu ufać a komu nie. Jednak los nie oszczędza Tallie, prawda jest dużo bardziej wstrząsająca niż można by sobię wyobrazić. Kobieta niewie jak odbudować swoje życie, i czy wogóle jest to możliwe. Kto dopuścił się oszustwa? Czy Tallie zacznie żyć na nowo? Jedno jest pewne jej przyjaźń oraz miłość zostały wystawione na ciężką próbę. Czy któreś z tych uczuć zostanie uratowane?

Gdybym miała krótko opisać książkę wzięła bym kartke i długopis narysowała koło i w nim napisała miłość, przyjaźń, rodzina, zdrada, oszustwa, intrygi, ponieważ są to wszystkie uczucia i relacje, które są w książce opisane. Swoją drogą jakim trzeba być manipulantem i człowiekiem bez żadnych skrupułów aby okłamywać bliską nam osobę, którą podobno darzy się jakimś uczuciem, spędza się z nią mnustwo czasu, je wspólne śniadania, obiady, kolacje i mówi kocham Cię. Książka zdecydowanie godna polecenia.