Sklepik z marzeniami - Stephen King

Marzenia, cóż każdy je ma raz się spełniają raz nie. Ale niestety większosć z nich jest poza naszym zasiegęm. A gdyby pojawił się ktoś w naszym życiu i powiedział, ze spełni nasze największe marzenie i to za rozsądną cenę? Chyba każdy by skorzystał. Pytanie tylko co znaczy rozsądna cena i jaką ma ona wartość.

Castle Rock mała prowincjonalna miejscowość, w której nic ciekawego się nie dzieje. Do pewnego czasu, kiedy przybywa Pan Gaunt wszystko się zmienia. Nowy mieszkaniec otwiera ,,Sklepik z marzeniami'', gwarantuje innym mieszkańcom, spełnienie najskrytszych marzeń. Pieniądze w tym przypadku nie odgrywają zbyt większej roli, do ceny dochodzi jednak zrobienie komuś nie lubianemu małego niewinnego psikusa. Miał być to zwykły żart, zabawa. Na początku mieszkańcy podchodzą do nowego sklepiku z dużym dystansem, ale cóż ludzie są tylko ludźmi, każdy się skusi prędzej czy później, i tak właśnie zaczęło się dziać. Mieszkańcy zawitali do sklepu raz, drugi, trzeci, aż zaczęli przychodzić do niego nieustannie. Żądza ich była była tak silna, ze nie mogli z tego wszystkiego tak po prostu zrezygnować, zapomnieć o tym miejscu, które było przecież ich zdaniem tak wspaniałe. Rzeczywistość była taka, że Pan Gaunt w ten sposób niewolił tych ludzi, oni chcieli więcej i więcej a on im to dawał za małe pieniądze i tego z pozoru niewinnego psikusa, transakcja była przecież uczciwa prawda? Mieszkańcy też tak uważali. Żaden mieszkaniec Castle Rock nie potrafił odmówić sobie tego wszystkiego, nie mógł sobie nawet wyobrazić, ze wszystko to co może jeszcze kupić w sklepiku marzeń tak po prostu zniknie. Najgorsze było to, że żaden mieszkaniec nie zauważył jaki ma to wpływ na życie społeczeństwa. Każdy był zapatrzony w siebie i w swoje marzenia, które jeszcze mogą się spełnić. Było to swego rodzaju opętanie, totalne zaślepienie. Jedynym człowiekiem o zdrowych zmysłach był Pangborn, miejscowy szeryf, który postanowił przeciwstawić się nowemu mieszkańcowi. Pytanie tylko czy mu się to uda bez nadprzyrodzonych sił? Jakie konsekwencje może mieć walka z zachłannoscią ludzi i ich marzeniami, a także z czarną magią? Jest tylko jeden problem, przed laty jego żonę i dziecko spotkała tajemnicza śmierć, czy ulegnie Panu Gauntowi i będzie chciał dowiedzieć sie prawdy na temat śmierci swoich najbliższych? Jeśli tak to jaką cene będzie musiał za to zapłacić.

,,Sklepik z marzeniami'' to książka ukazująca ludzki egoizm, zachłanność, zawiść, dwuulicowość, jest wciągająca i ma pewne przesłanie.

Wszelkie prawa zastrzeżone