Dziewczyna z sąsiedztwa - Jack Ketchun

,,Dziewczyna z sąsiedztwa'' to historia, obok której nie da sie przejść obojętnie, czytając ją nie da się jej rzucić w kąt i przestać. Książka potrafi wywołać prawdziwy potok łez. Nie da się jej ocenić, bo jak można ocenić ludzką krzywdę wyrządzoną drugiej osobie w tak okrutny sposób.

Spokojna okolica, piękna zieleń wokół, ludzie bardzo życzliwi i mili ale nawet w takim miejscu mogą znależć się osoby, które na pozór nie powinny wogóle przebywać na wolności wśród normalnych ludzi. Meg i jej niepełnosprawna siostra Susan, tracą rodziców w wyniku czego trafiają pod opiekę swojej ciotki Ruth. Nie było by nic w tym nadzwyczajnego gdyby nie to, że ciotka jest niezrównoważona psychicznie, ma ataki szału, chore obsesje i potrafi zadać straszliwe cierpienie. Każdy zły krok dziewczynek potrafi wywołać prawdziwą furię w Ruth. Ciotka jest na tyle niezrównoważona, że w całą tą gre wciąga swoich trzech synów, a z czasem młodzież z najbliższej okolicy. Dziewczynka do pewnego czasu znosiła okrutne traktowanie, ale nadszedł moment i postanowiła wybuchnąć gniewem oraz sprzeciwić się, co ciotkę wyprowadziło z równowagi. Zamknęła dziewczynkę w piwnicy, postanowiła spełnić swoje chore fantazję, które były na tyle okrutne, że aż ciężko sobie wyobrazić, że można coś takiego zrobić młodej dziewczynie a właściwie jeszcze dziecku, które miało całe życie przed sobą. Najbardziej okrutne było to, że nie tylko ciotka znęcała się nad dziewczynką, ale także inne dzieci. Meg przeżyła prawdziwy horror była przypalana ogniem, wycinano na jej ciele żyletką różne napisy, dokonywano z nią rzeczy, których nie można sobie wyobrazić, a najgorsze w tym wszystkim była obojętność osób, które brały w tym udział. Oni urządzili sobie z tego prawdziwe widowisko, popijając w tym czasie cole. Jedynym chłopcem, który nie mógł już dłużej na to wszystko patrzeć był David. Tortury powoli zabijały dziewczynę, która musiała być posłuszna bo w przeciwnym razie ciotka Ruth groziła, że zrobi krzywdę jej młodszej siostrze, na co Meg nie mogła pozwolić w imię uczucia do siostry. Meg była coraz bardziej wycieńczona, na co nie mógł patrzeć już David i postanowił pomóc dziewczynce w ucieczce, ale niestety nie udało się uciec, ciotka wpadła w totalny szał co niestey skończyło się śmiercią dziewczynki.

Po przeczytaniu książki czujemy wewnętrzny ból, odczuwamy cierpienie razem z jej bohaterką, razem z nią płaczemy w tych strasznych chwilach. Czytając ją można by sobie pomyśleć, że autor przesadził z opisanymi torturami, z okrucieństwem ale tak nie jest, tą historie napisało życie, ponieważ ta straszliwa historia jest oparta na faktach.

Wszelkie prawa zastrzeżone