Dziennik Bridget Jones - Helen Fielding

,,Dziennik Bridget Jones'' książka, która doprowadzi do śmiechu nawet najbardziej naburmuszoną osobę. Nie ważne czy czyta ją kobieta czy mężczyna każdy uzna, że jest wspaniała. Dzięki niej możesz pozbyć się kompleksów, a przynajmniej zrozumieć, że nie tylko Ty je masz!

Bridget jest samotną kobietą po trzydziestce. Jak każda kobieta potrzebuje miłości, tym bardziej, że jej zegar biologiczny zacznie już niedługo tykać. Bohaterka zaczyna prowadzić intymny dziennik wierzy, że on pomoże zmienić coś w życiu. Ma kompleksy, jej obsesją jest zgubienie kilku kilogramów uważa, że wtedy będzie na tyle atrakcyjna, że uda jej się znależć tego jedynego wymarzonego mężczyznę. Ukochany nie może być alkocholikiem, pracocholikiem, megalomanem, zboczeńcem i emocjonalnym popaprańcem. Cóż na pozór wymagania nie są zbyt wygórowane. Bridget spotyka na swojej drodze wielu mężczyzn z tym, że każdy z nich szuka łatwego seksu. Jones jest bardzo niekonsekwentną osobą, a także niezbyt trudną do zdobycia. Zauważa to przełożony Bridget Daniel Cleaver, który postanawia ją uwieść, bardzo szybko mu się to udaje, problem w tym , że Daniel to mężczyzna szukający jedynie przygód, niepotrafiący się zaangażować w poważny związek, na czym niestety ucierpi Bridget ze względu na to, że ona myślała, że to coś naprawdę poważnego i na całe życie. Ale wiadomo, życie pisze różne scenariusze. W życiu bohaterki pojawia się Mark Darcym, ceniony oraz bardzo zamożny prawnik, Mark jednak nie jest samotnym mężczyzną ale nie okazuje się to problemem dla Bridget. Mark jest zupełnym przeciwieństwem Daniela, jest nieśmiały troche nudnawy. Ale jak się okazuje z najgorszego fajtłapy może zrobić się prawdziwy superman a z supermena fajtłapa. Po wielu przygodach, zazwyczaj bardzo śmiesznych Bridget w końcu zaznała szczęścia obok Marka.

Książka jest świetnym przykładem na to, że nieważne jak wyglądasz, czy jesteś szczupły czy gruby masz prawo do prawdziwej miłości. Wcale nie musisz być prawdziwą seksbombą! Historia zdecydowania do przeczytania jednym tchem.