Chudszy - Stephen King

,,Chudszy'' to wspaniała książka, którą bardzo lekko i przyjemnie się czyta. Jest w niej świetnie ukazane jak ludzie potrafią być mściwi w obliczu tego co ich spotkało. Powieść potrafi wciągnąć, zaciekawić a co najważniejsze zaskoczyć czytelników.

Billy Halleck jest świetnie sytuowanym adwokatem, każda jego sprawa kończy się wygraną. Ma wspaniałą rodzinę, piękny dom. Życie bohatera jest usłane różami, jedynym problemem z jakim boryka się Billy jest jego nadwaga, która zagraża jego życiu. Któregoś dnia Billy wraca samochodem z wystawnej kolacji, w czasie powrotu potrąca śmiertelnie pewną Cygankę. Wiadomo tak dobry adwokat zna wiele wpływowych osób, dzięki temu udaje mu się uniknąć kary za zabicie człowieka, otrzymuje śmieszny wyrok. Wszystko poukładało by się dobrze gdyby nie ojciec zabitej kobiety, który postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość. Rzuca na sprawcę wypadku klątwe w wyniku, której Billy zaczyna w zastraszającym tempie chudnąć. Ten sam los spotyka sędziego oraz szefa policji, którzy pomogli mężczyźnie uniknąć odpowiedzialności. Oczywiście nikt nie zdaje sobie z tego sprawy, że ma doczynienia tutaj z czarną magią, lecz tylko do pewnego czasu. Żaden lekarz nie potrafi mężczyźnie pomóc, nikt niewie co może powodować tak szybką utratę wagi. Po jakimś czasie Billy zdaje sobię sprawę, że to sprawka ojca zabitej kobiety. By uniknąć śmierci, która grozi mu z powodu wycieńczenia organizmu Billy postanawia odnaleźć ojca Cyganki, i nakłonić go aby odwrócił zły urok. Jednak wszytsko nie jest takie proste jak mogło by się wydawać, ponieważ mężczyzna jest wściekły, i nie potrafi wybaczyć Billyemu, że przez niego stracił swoją ukochaną córkę, a na dodatek nie poniósł za to żadnej odpowiedzialności karnej. Jak zakończy się klątwa Cygana? Czy Billyemu uda się przeżyć zanim schudnie tak, że zostaną z niego same kości i skóra?

Książka, co prawda nie jest napisana na faktach, ale każdy z nas zapewne słyszał o przypadkach rzucania klątw przez Cyganów. Ja po przeczytaniu książki napewno będę unikać Cyganów aby nic mi się nie przytrafiło. Jedni twierdzą, że to bujdy inni wierzą, cóż każdy wierzy w co chce póki nie spotka go taki los.