Christine - Stephen King

,,Christine'' to genialna powieść, przerażająca, wciągająca, której nie da się odłożyc na półkę po przeczytaniu paru stron. Z całą pewnością nie jedna osoba po przeczytaniu ,,Christine'' podejdzie do swojego samochodu i zastanowi się czy to aby napewno tylko samochód. Nie bez powodu mówi się, że samochód jest najważniejszą rzeczą w życiu każdego mężczyzny, akurat w tym przypadku samochód traktowany jest dość wyjątkowo, a także on sam traktuje ludzi wyjątkowo. Uważamy, że samochód to tylko urządzenie, które pomaga nam w szybkim czasie przemieszczać się z miejsca w miejsce, nie w tej powieści, tutaj samochód ma także swoją ciemną stronę.

Arnie Cunningham jest nieśmiałym nastolatkiem, ma dużo problemów w kontaktach z płcią piękną, nie ma wogóle pewności siebie, moze dlatego, ze nie jest zbyt przystojny, ma duże problemy z cerą w każdym bądź razie w szkole traktowany jest jako worek treningowy. Nie ma zbyt dużo przyjaciół. Aby uciec od szarej rzeczywistości kupuje za pieniądze przeznaczone na college samochód, czerwono białego Plymoutha fury rocznik 1958. Od tamtej pory postanawia przeznaczyć każdą wolną chwile na odrestaurowanie wraku. Samochód ma nawet swoje imię, które nadał mu poprzedni właściciel brzmi ono Christine. Gdy rodzice Arniego dowiadują się, że wydał on pieniądze przeznaczone na szkołe dostają ataku wściekłości. Jak się okazuje nie tyko z rodzicami Arnie ma problemy przez Christine, ale także ze szkolnymi kolegami spod ciemnej gwiazdy. Chłopak zaczyna pracować w warsztacie samochodowym, ale wcale nie zajmuje się tam naprawą pojazdów, jest chłopcem od załatwiania nielegalnych interesów. Arnie i Christine to miłość od pierwszego wejżenia powiedzielibyśmy, że przecież samochód nie może kochać, nic bardziej mylnego, przynajmniej w tym przypadku. Arnie popada w totalną paranoje na punkcie swojej nowej zabawki, najchętniej zrezygnował by ze szkoły aby móc cały czas szperać przy samochodzie. Nikt nie jest w stanie przemówić chłopakowi do rozsądku, nawet jego najlepszy przyjaciel Dennis. Jak się okazuje Christine to nie tylko same kłopoty, w Arniem zakochuje się najładniejsza dziewczyna ze szkoły Leigh Cabot. Mogło by się wydawać, że wszytsko jest dobrze, przecież Arnie ma wspaniały samochód, piękną dziewczynę czego można chciec więcej. No właśnie, nie wszystko piękne co się świeci. W mieście zaczynają w makabryczny sposób ginąć ludzie, ale nie są to przypadkowi przechodnie tylko osoby, które stanęły na drodze Arniemu, w czymś mu przeszkodziły i są przeciwko niemu. Chłopak zmienia się nie do poznania, nie jest już tą samą nieśmiałą osobą, nikt nie ma żadnego wpływu na jego decyzję. Pewnego dnia Dennis oraz Leight odkrywają straszną tajemnicę Christine. Dochodzą do wniosku, że nie jest to zwykły samochód, który tylko jeździ on również zabija. Christine ma własną osobowość, można by żec, że odwzajemnia uczucia chłopaka, a przy tym jest niesamowicie zaborcza, mściwa i nie pozwoli nikomu skrzywdzić Arniego. Czy chłopak zrozumie, że jego ukochany samochód to morderca? Czy zdoła się opamiętać zanim zginie kolejna bliska mu osoba?

Książka jest bardzo życiowa jest w niej ukazana miłość połączona z obsesją mimo, że jest to dość nietypowa miłość sami musicie przyznać.